انعکاس در طراحی(2)

تصویر5: بزرگ آسان

در سالهای 2008 و 2009 آراد با شرکت کنزو همراه شد تا اولین بطری عطر خود را بیافریند. این بطری در نمایشگاه "بدون نظم" به نمایش در آمد.

تصویر6: صندلی کاملا آبدیده

 

تصویر6: صندلی کاملا آبدیده

از آنجایی که رون آراد به عنوان یکی از با نفوذترین معماران و طراحان صنعتی جهان مطرح شده است، این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. از جمله معروفترین آثار او عبارتند از کتابخانه گمراه کننده "کرم کتاب" ، محصولی پرفروش برای کارتل شرکت طراحی ایتالیایی که در اصل به عنوان نتیجه آزمایشات بر فولاد آبدیده و در نمایشگاه دفتر مرکزی شرکت مازراتی در شهر مودنا ایتالیا تولید شده است. او در موزه ها و گالری های بزرگ در سراسر جهان از جمله مرکز پامیپیدو در پاریس، موزه هنر متروپولیتن در شهر نیویورک، موزه ویکتوریا و آلبرت در لندن، و موزه طراحی ویترا در جنوب غربی آلمان، نمایشگاه برپا کرده است.

تصویر7: صندلی موج دار

 

تصویر7: صندلی موج دار

از میان آثار او که شهرت بیشتری یافته اند می توان به این آثار اشاره کرد: "جعبه متحرک در چهارجهت"  صندلی ای به شکل جعبه در چهار بخش که سه بخش آن قابلیت تنظیم ارتفاع و زاویه را دارا هستند. ضامن های چرخ دنده ها در محل اتصال، تثبیت دقیق را ممکن می سازند و بخش ها بر روی نواری پیچ خورده بر هم لولا شده اند که موجب راحتی و حالت فنری پیدا کردن صندلی شده اند.

تصویر8:کتابخانه چرخ نو

 

تصویر8:کتابخانه چرخ نو

"مبل D شکل" که کاناپه ای دراز و کم ارتفاع از فولاد ضد زنگ آینه ای که نشیمنگاه و پشتی آن تنها در سه نقطه لمس می شدند. آثار دیگر قابل ذکر او عبارتند از: "اسکرو"، صندلی کافی شاپ که در آن از آلومینیوم براق و آینه ای برای ستون و پایه ، و ساتن و فولاد ضد زنگ در نشیمنگاه و محل استراحت پاها استفاده شده است (دیراید، 2006)؛ "صندلی کاملا آبدیده" که موجب استفاده مبتکرانه از خواص "ارتجاعی" فولاد آبدیده ای شده است که در حالت انبساط با پیچ هایی نگه داشته شده است (ویترا 1986)؛ "بزرگ آسان"، مجموعه ای از صندلی های سیاه ساخته شده از ورقه های خم شده و جوش خورده فولاد  (89-1988، سپس اصلاح شده در 2003)، و "صندلی موج دار" (موروسو، 2005).

 

تصویر9: پذیرش هتل دومو

تصویر9: پذیرش هتل دومو

/ 0 نظر / 11 بازدید