فراخوان ارسال مقاله برای نشریه بین‌المللی معماری اسلامی

نشریه بین‌المللی معماری اسلامی که قرار است، از سال 2012 به همت «محمد قاری‌پور»، استادیار گروه معماری دانشگاه کارولینای شمالی، در شهر «شارلوت» منتشر شود، از علاقمندان و صاحب‌نظران درخواست کرد که مقالات خود را برای درج در این نشریه ارسال کنند.
نشریه بین‌المللی معماری اسلامی (IJIA) که سردبیری و مدیرمسئولی آن را نیز قاری‌پور بر عهده دارد، دو بار در سال منتشر خواهد شد و در آن طراحی و برنامه‌ریزی شهری، معماری و چشم‌انداز معماری در تاریخ جهان اسلام و جغرافیای جدید اسلام مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

تأکید اصلی مطالب این نشریه بر تحلیل تفصیلی جنبه‌های کاربردی، تاریخی و نظری معماری، با تمرکز بر روی طرح و پذیرش آن خواهد بود. این نشریه همچنین بر گسترش بحث و گفت‌وگو میان شاغلان و فعالان عرصه معماری اسلامی با محققان و فرهیختگان این رشته تأکید دارد و از مقالاتی که به گسترش این روابط بینجامد، استقبال می‌کند.

در حال حاضر چهارچوب این نشریه در قالب پنج بخش تنظیم شده است که عبارتند از: طراحی تئوری، طراحی عملی، مروری بر کتاب‌ها، برنامه‌های رسانه‌ها و نمایشگاه‌های معماری اسلامی، خلاصه همایش‌ها و سمینارهای مربوط به هنر، طراحی، شهرسازی و معماری اسلامی و سخنی با سردبیر.

علاقمندان می‌توانند با مراجعه به سایت http://www.intellectbooks.co.uk/journals/article-sub/ نسبت به ارسال مقالات خود اقدام کنند.

لازم به ذکر است که این نشریه به زبان انگلیسی منتشر می‌شود.

/ 0 نظر / 10 بازدید